[Relacja] Budowa pojazdów kolejowych i innych

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Dobrze Ci idzie to sklejanie ale chyba zapomniałes o przyklejeniu gniazd sterowania wielokrotnego :razz:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ale i tak, mimo tych kilku "potknięć", model prezentuje się wspaniale. Gratulacje Oskii :)

Oskii

Post autor: Oskii »

Ja na razie stoję na skończeniu dachu i sklejeniu wózków.

Obrazek

I dziś rozpocząłem budowę Jelcza 125M, jak na razie wycięta i podklejona tekturą 2mm podłoga :)

Obrazek

irisbus

Post autor: irisbus »

No to ja zapodam fotkę swojego jeszcze niedokończonego Sputnika (ET21), praktycznie zostało domontować pantografy i na tory :)
Obrazek
Teraz biorę na warsztat ET22, a później ST43 :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Moje prace nad SU46 z Answera utkneły na etapie wykończania pudła:
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Paparazzi pisze:Moje prace nad SU46 z Answera utkneły na etapie wykończania pudła
Ooops. Nie dziwię Ci się - i tak widać, że sporo pracy Włożyłeś w samo pudło. :P

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Najgorsze są te detale o wymiarach 1mm na 1mm. :mruga: Na zdjęciu to te białe linie na boku pudła.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Paparazzi pisze:Najgorsze są te detale o wymiarach 1mm na 1mm :mruga:
Ooops. Nie dziwię Ci się - właśnie najgorsze w modelu są te malutkie detale. A jeszcze gorzej jak je czasami trzeba przed przyklejeniem jakoś wymodelować :]

irisbus

Post autor: irisbus »

Rumun w budowie:
Obrazek

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Na stronie GPM już go nie ma ale za to jest ET22-2000: http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3104
Niestety model ET22-135 raczej chyba nie będzie osiągalny. Pozostaje tylko Allegro lub czekać na wznowienie.

Szymon

Post autor: Szymon »

Et22-2000- Tylko w malowaniu PKP Cargo, bo tam piszą że 2 malowania

S_S

Post autor: S_S »

sm48 pisze:Et22-2000- Tylko w malowaniu PKP Cargo, bo tam piszą że 2 malowania
Mam go, i to że są dwa malowania to jakiś błąd na stronie. Jest tylko Cargo.

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Zgadza sie! Ten model to tylko ET22-2000 i żaden inny. W tym modelu: http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=2073 nie podano żadnej informacji że model jest w dwóch wariantach, w dwóch malowaniach i że można zbudować dwa kompletne modele. Najwyraźniej na stronie GPM w opisach modeli jest dużo błędów.
Co do poszukiwanego modelu GPM ET22-135 to model też jest w jednym wariancie. Posiada jeden mało istotny błąd dla tych co sklejają modele bez wnętrza aczkolwiek irytujący dla tych co sklejają wnętrze. Jest tylko jeden komplet foteli maszynisty na jedną kabine :nuts:
Natomiast model 2000 też nie jest pozbawiony błędów. Najważniejszy błąd to mało realistyczny pulpit maszynisty który w niczym nie przypomina pulpitu ET22-2000 ani żadnego z lokomotyw ET22. Drugi błąd jest w instrukcji sklejania dachu. Dach powinien być przyklejony odwrotnie czyli z lewej na prawą strone.

[ Dodano: 24 Gru 2007 01:47 ]
Oto efekt 4 godzin pracy:
ObrazekObrazekObrazek
Reszta po Świętach Bożego Narodzenia. Do końca roku powinienem skończyć tego "Świniobyka" :biggrin:

¯ycze Wszystkim Wesołych Świąt i dużo modeli pod choinke xD
Ostatnio zmieniony 2007-12-24, 11:56 przez Paparazzi, łącznie zmieniany 1 raz.

S_S

Post autor: S_S »

Wygląda naprawde ładnie. Gratuluję, ja swojego robię już dwa tygodnie i mam dopiero kawałek szkieletu. :)

Paparazzi

Post autor: Paparazzi »

Dzięki S_S. Model choć atrakcyjny jest naprawde ciężki w budowie więc niespiesz się za nadto bo można łatwo go zepsuć.

ODPOWIEDZ