Rysunki - dyskusja

Ogólne dyskusje nt. rysunków pojazdów komunikacji miejskiej.
Filip7370

Rysunki - dyskusja

Post autor: Filip7370 »

Nie "świecę na zielono" ale mam nadzieję że doświadczeniem mam coś do powiedzenia. Jestem przeciw takim tematom oddzielnym dla każdego twórcy. bądź co bądź zrobi się z tego mały chaos i dobrze by rysunki wsadzać w oddzielne tematy o Misz-maszach, realnych itp.

Butelka

Post autor: Butelka »

I właśnie dlatego rysunków wielu osób nie można nigdzie łatwo znaleźć. I właśnie dlatego wszystkie rysunki giną po paru dniach-tygodniach na ileśsetnej stronie tematu. Chaos to właśnie jest obecnie, w tych tematach.

I to by było na tyle, dlaczego tu umieściłem zbiór swojej twórczości.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Jako iż jestem "zielony" to wypowiem się. Otóż uważam, że tematy rysunkowe osobno dla każdego twórcy mają sens, ale tylko wówczas, jeśli wykazują odrębną technikę wykonania, niż tą zapoczątkowaną przez kol. J-31. Jeśli zaś są to przeróbki graficzne, które ograniczają się tylko do przemalowania danego pojazdu, to przykro mi, ale nie jest to dla mnie wystarczający powód do tego, by wrzucać te rysunki do osobnych autorskich tematów.

No i też J-31 otworzył dla nas specjalną galerię naszych rysunków, więc taki spis rysunków w technice podobnej do ww. mógłby być właśnie wrzucony na stronie www.transport131.republika.pl albo na własnej, wykonanej przez daną osobę.

Co do bałaganu - można mieć tu za złe jedynie do samych użytkowników. Ostatnio parę rzeczy zaczęło się dziać w sprawie porządków rysunkowych, powstał też poradnik, który w zasadzie napisałem tak z desperacji jako ocenę tego, jaki bajzel powstaje dzięki temu, że każdy użytkownik wrzuca swoje "klamoty" wg własnego widzimisie. Jak się okazało - poradnik ten został przyjęty i przyklejony bez żadnej korekty, więc w moim mniemaniu, wszedł on po prostu w życie. Dlatego teraz wydaje mi się, że reguły w nim przedstawione powinny być przestrzegane w taki sposób, żeby nie tworzyć niepotrzebnie dodatkowego bałaganu.

Największy problem moim zdaniem jest w tej chwili z tematem firm fikcyjnych, a konkretnie mi chodzi o kwestię małej wiarygodności i wykorzystywania tego tematu jako istny śmietnik składający się z ofert kupna autobusów w ilościach hurtowych i krótkich postów odpowiadających, wraz z podawaniem kwot w złotówkach.
Nie chciałbym nikogo straszyć, ale istnieje groźba uzyskania żądania zapłaty podatku dochodowego od Urzędu Skarbowego. Bowiem podajecie tu realne sumy pisząc też takie posty jak "przelano na konto", co może być odebrane jako realne zamówienie z zapłatą. Wszyscy tutaj wiedzą, że to tylko zabawa, ale urzędnicy mogą już nie być tak wyrozumiali.

Butelka

Post autor: Butelka »

Kędzior pisze:tematy rysunkowe osobno dla każdego twórcy mają sens, ale tylko wówczas, jeśli wykazują odrębną technikę wykonania, niż tą zapoczątkowaną przez kol. J-31.
Wnioskuję z tego, że nie mam absolutnie prawa założyć swojego tematu ze swoją twórczością, bo jedyne słuszne tematy są już na forum i partia (no dobra, administracja) nie pozwala na tworzenie kolejnych?

Powtórzę się raz jeszcze. Wpisuję w szukajkę markę i model autobusu, którego rysunek widziałem tylko muszę go znaleźć. Odfiltrowuję sobie (wzrokowo, czy jakkolwiek, teoretycznie) wyniki z "pojazdów z firm fikcyjnych" i otrzymuję nadal stos postów, gdzie rysunek albo się nie pojawi, albo będzie na 15-tej stronie. Dlatego właśnie przydałyby się takie pojedyncze tematy z rysunkami osób które sobie taki temat stworzą. W formie zbioru w jednym~kilku postach, jak u mnie, a nie spamu na 10 stron.

Poza tym, Kędzior - odnieś się do naszej dyskusji i moich argumentów, pomiń na razie kwestię umiejscowienia rysunków w tematach wg Twojego schematu, do której zastrzeżeń nie mam...

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Kędzior kurcze słusznie stwierdził to o co mi w gruncie rzeczy chodziło.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Wnioskuję z tego, że nie mam absolutnie prawa założyć swojego tematu ze swoją twórczością, bo jedyne słuszne tematy są już na forum i partia (no dobra, administracja) nie pozwala na tworzenie kolejnych?
Gdyby tak było, to nie byłoby takich tematów jak "Repainty i różne rysunki by Kędzior" ;)

Należałoby się jednak zastanowić, czy dalsze ciągnięcie tematu z pojazdami realnymi ma jakiś sens, skoro ma być podział działów Modele i Rysunki wg typów środków transportu i być może także na marki. Może lepiej byłoby go zamknąć, a od tej pory wrzucać rysunki wg marek i typów, ale w żadnym wypadku na pojedyńcze tematy tylko dla jednego rysunku, a później tylko te tematy przenieść do nowych podkategorii.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

A może rysunki wrzucać według marek, a dyskusje prowadzić w osobnym temacie. Za każdym razem odpowiadający musiałby napisać n.p.
''RE: MAN NL313 Kogośtam'' i poniżej komentarz bądź krytyka, oczywiście konstruktywna. Wtedy łatwo by się szukało rysunków,a i komentujący byliby szczęśliwi ;)

AdX_3546

Post autor: AdX_3546 »

Zdajesz sobie sprawę ile wtedy będzie tematów? Na moje dobrze jest jak jest, ale bez tworzenia osobnych tematów dla autorów... Najlepszych autorów i tak J-31 dodaje na T131 na stałe...

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

To jeden temat na rysunki a drugi na komentarze?
Tych marek nie było by w końcu tak wiele, Góra 10-15 tematów.
Zresztą róbcie jak chcecie byle by je można było jako-tako przeglądać i komentować.

Butelka

Post autor: Butelka »

Kędzior pisze:ma być podział działów Modele i Rysunki wg typów środków transportu i być może także na marki.
A dlaczego Rysunki też?
AdX_3546 pisze:Na moje dobrze jest jak jest, ale bez tworzenia osobnych tematów dla autorów...
Skoro tak myślicie to może w ogóle zakazać tworzenia nowych tematów osobom spoza administracji/moderacji? Co?
AdX_3546 pisze:Najlepszych autorów i tak J-31 dodaje na T131 na stałe...
I co z tego? Rysunków jest na potęgę. I chcesz sobie np. przejrzeć rysunki danej osoby, albo znaleźć jakiś konkretny rysunek - ni cholery nie da rady.

Jestem za pozostawieniem obecnych "głównych" tematów działu Rysunki, uporządkowaniem tego co się wala na tych 7 stronach (ten dział teraz strasznie wygląda, po uporządkowaniu powinno być lepiej) i za tworzeniem przez autorów rysunków tematów ze zbiorami swojej twórczości. Powinniśmy np. zebrać różne PKSy, MPKi itd. z rysunkami tego samego autora w pojedyncze tematy autorów.

Na koniec - w czym komu przeszkadzają takie zbiory rysunków różnych autorów, jak nawet nie pokazują się jako nieprzeczytane tematy (nowe rysunki umieszczane są w pierwszym poście)?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Butelka pisze:Skoro tak myślicie to może w ogóle zakazać tworzenia nowych tematów osobom spoza administracji/moderacji? Co?
Butelka - KM-forum nie jest prywatnym forum dla kilku ludzi z administracji. I nie przypominam sobie abyśmy komukolwiek zabraniali wystawiania rysunków... tylko dlatego, że nie jest moderatorem. Sorry, ale Ględzisz niczym zwolennik pewnego radia z Torunia :retard:

Każda decyzja moderatorów jest podyktowana pewnymi względami. Przede wszystkim porządkowania forum. I kto, jak kto, ale Ty to się akurat o nic martwić nie Musisz. Dostęp do Twoich rysunków już jest łatyw, prosty i przyjemny. Wystarczy kliknąć w odpowiednim miejscu - i wcale nie trzeba przeszukiwać forum, by znaleźć Twoje rysunki. Inni mają gorzej ;)

Staramy się znaleźć jakieś rozsądkowe rozwiązanie. Z jednej strony pozwolić ludziom przesyłać swoje rysunki, z drugiej nie dopuszczać do robienia śmietnika. I to wcale nie jest takie łatwe, bo zawsze ktoś będzie nie zadowolony ;)

Czy to jest jasne ? :cool:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Ja się jeszcze wtrącę a propos tego niby nieporządku w dziale - Butelka, spójrz na wszystkie sześć (a nie 7 ;)) stron w tym dziale i mi powiedz, co byś tu jeszcze chciał segregować ;) To co już było do wyczyszczenia i posegregowania, już zostało w zasadzie zrobione :D

Na pewno nie byłoby dobrym pomysłem, żeby dla każdego tematu miał być jeden dodatkowy na dyskusje. Wówczas na tym forum byłoby nie 6, a 12 stron tematów i zupełnie nie dałoby się niczego w tym zbiorowisku znaleźć. Mógłbym zaproponować jeden jedyny temat na dyskusje rysunkowe, ale wtedy 3/4 postów musiałoby pójść na śmietnik. Tak czy owak wiązałoby się to z dużą ilością roboty dla "zielonej grupy".

Ale fakt faktem jest, że z MiszMaszem 2 trzeba coś zrobić, bo moderacja niespełna 230 stron będzie trwała wieczność, już nie mówiąc o tym, ile czasu będzie się czekać, aż ponad 2000 postów się załaduje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jedyne co mi przychodzi do głowy to podzielić "misz-masz 2" na "lata" (2006/2007/2008/2009.... etc.) Starsze roczniki przenieść do archiwum. Aktualne (rok 2012) pozostawić. :]

Butelka

Post autor: Butelka »

J-31 pisze:I to wcale nie jest takie łatwe, bo zawsze ktoś będzie nie zadowolony
Warto to omówić na forum, tak jak wszystko udało się uzgodnić w Modelach.
Kędzior pisze:sześć (a nie 7 )
Poprzednio jak patrzyłem było 7 :P
Kędzior pisze:i mi powiedz, co byś tu jeszcze chciał segregować
Przydałoby się uprzątnąć tematy autora X typu "marka A model A", "marka B model C" itd. do pojedynczego tematu. Nie wiem jak by to było żeby nie wymieszać wszystkiego i nie nabałaganić w tematach jeszcze bardziej, ale można sporo na tematach zaoszczędzić jak już się do tego dojdzie.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 660
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Tyle o ile wyczyściłem - zrobiło się o kolejne 3 strony tematów mniej w tym dziale. Kuŗde, coś czuję, że wkrótce przylgnie do mnie etykietka "likwidatora" tak jak do obecnego prezesa MPK Wrocław :D

ODPOWIEDZ