Rysunki pojazdów realnych (2013-)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów w komunikacji miejskiej.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A dzięki. Od kilku miesięcy nad nimi pracowałem i wyszedł z tego taki zbiorek. Mam nadzieję, że m.in. K4016td się ucieszy, z kilku pojazdów, które są mu pewnie znane :)

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Czuję się wywołany do tablicy :P

Ależ oczywiście że się ucieszyłem - zawsze to miło popatrzeć na najwygodniejsze autobusy eksploatowane w Wielkiej Brytanii w wersji rysunkowej ;) Małe błędy są jedynie w oknach niebieskich citar - bo powinny być te mniejsze, a także z szyberdachami - nie wiem jak w innych miastach w UK ale u nas w Slough w niczym innym po za Optare Solo nie ma ani jednego szyberdachu.

No i plus za to że ci się chciało odwzorowywać nasze skomplikowane malowanie 7series. Ja mając tyle czasu zupełnie o tym nie pomyślałem - żeby nasze autobusy ze Slough odwzorować. Chyba czas to nadrobić ;)

Masz jakieś kolejne brytyjskie autobusy w kolejce? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

K4016td pisze:Masz jakieś kolejne brytyjskie autobusy w kolejce? ;)
Na razie chwilowo nic konkretnego w planach, być może w niedalekiej przyszłości piętrowe Optare, bo mam stare rysunki (jeszcze z lat 90-tych), które nijak nie mają się do rzeczywistości - a dzisiaj zamierzam je skasować ;)

Aczkolwiek interesują mnie te najnowsze Volvo ze Slough i chyba one w pierwszej kolejności - ale poczekam aż je obkleją ;)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Ostatnio na stronie mobile.eu wystawiony był na sprzedaż taki oto Neoplan:
Obrazek

Domiz09

Post autor: Domiz09 »

Mała zapowiedź ode mnie i K4016td - N4020 z MPK Radom :)

Obrazek

Wóz w stosunku do rysunku J-31 musiał być kompletnie przeskalowany i zedytowany - ale myślę że efekt był tego wart :)

Ignacy

Post autor: Ignacy »

Obrazek

Podoba się?

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 188
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Obrazek
Mam nadzieję, że ogór się podoba. Niedługo możliwy jest przegub.

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Post autor: Burmistrz »

Zrobiłem te czarne okręgi i trochę zwężałem przód. Nad wnętrzem postaram się popracować :)
Obrazek
http://postimg.org/image/tw1l815nl/

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Post autor: Burmistrz »

A teraz coś z Rastemburka, znaczy chciałem powiedzieć z Kętrzyna :)
Obrazek
http://postimg.org/image/oo3a4wp5j/
Obrazek

Coffee

Post autor: Coffee »

TAK mnie natchnęło, więc przedstawiam... A z resztą! Tego przedstawiać nie trzeba:
Obrazek

Obrazek
:mruga:

Adamek200

Post autor: Adamek200 »

Postanowiłem narysować elektryka z Chin, którego właśnie testuje Warszaw - BYD K-9, a oto i on:

Obrazek
I jak? ;-)
Liczę na opinie

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Jak na początek nie jest źle. Szkoda tylko, że koła są tak chamsko rozciągnięte i opony zbyt wąskie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Postanowiłem narysować elektryka z Chin, którego właśnie testuje Warszaw - BYD K-9, a oto i on:
Jak już Chcesz na rysunku pokazać wnętrze, to wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby - na lewym rzucie bocznym - narysować cień płatów drzwi. ;)

Tak po za tym sporo jest tutaj drobnych błędów ;)

1. Na rzutach bocznych przód nie jest aż tak ścięty na dole, profil boczny ściany przedniej jest prawie owalny, ale podcięcie jest na wysokości zderzaka

2. Na rzutach bocznych - tył. Tam wysoko na szczycie ściany tylnej jest kamera cofania - ona w rzeczywistości wystaje z obrysu. No i zderzak jednak trochę wystaje ;)

:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=28239

3. Felga przednia - dobrze by ją było jednak uzupełnić o dodatkowe elementy (otwory) - no i opony, ale o tym już pisał Marcin ;)

:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=28238

4. Okna bardziej owalne ;)

5. Na rzucie ściany przedniej - przednia maska, czyli ten element pomiędzy szybą a zderzakiem jest jednak podzielony na trzy części (jak w Solarisie Urbino) ;)

I to chyba byłoby tyle ;)

Adamek200

Post autor: Adamek200 »


Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 221
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Adamek200 pisze:Czy teraz lepiej?
Mam wrażenie, że felgi nie są dokładnie w środku opony. Poza tym, skoro lusterko z przodu wystaje poza obrys pojazdu, to wypadałoby żeby wystawało z obu stron, w końcu z lewej strony też je będzie widać.
Coś jeszcze? Raczej unikaj kontrastowych konturów, przynajmniej w środku poszycia. No i wypełnij te "dziury" obok kół.

Praktyka czyni mistrza, więc nie poddawaj się. Ciężko pracuj i staraj się jak możesz...


(... to nam, leniuchom będzie lżej) :mruga:

ODPOWIEDZ