Pojazdy wirtualnych przewoźników (2013-2014)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Domiz09

Post autor: Domiz09 »

Obrazek
Nowy nabytek PKS Janikowo, ex-tester z połowy 2013. Baza wykonana przez CieplikO :)

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Elegancki ten janikowski Sprinter. Ale z drugiej strony jak jesteśmy w temcie busów:

Obrazek
Najnowszy nabytek jednego z busiarzy z posuwalszczyzny czyli bliżej nieokreślona wersja nadwoziowa Iveco Daily ;) Tył może dojdzie potem, jak będę rysował takowego busa w wersji miejskiej ;)

Podziękowania dla `ZgoN!-a za pomoc nad plastikami i standardowo dla Rumpla za kółeczka.

Domino

Post autor: Domino »

Te małe Iveco prezentuje się świetnie. Do pełni szczęścia brakuje tylko rysunku tylnej ściany :P

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Domino pisze:Te małe Iveco prezentuje się świetnie. Do pełni szczęścia brakuje tylko rysunku tylnej ściany
Naprawiłem nieścisłość :) Tak na szybko ten tył w sumie, bo nie miałem zamiaru dzisiaj rysować - ale myślę że też wygląda w miarę okej.

Obrazek

Edyta: Poprawiona wersja z lepszym cieniowaniem. Dzięki jeszcze raz Marcin ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-05, 17:09 przez K4016td, łącznie zmieniany 1 raz.

Domino

Post autor: Domino »

Według mnie ok. Do Thesi planujesz podobny zabieg? ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

No teraz wygląda jeszcze lepiej ! Sam miałem podobną koncepcję ;)

[ Dodano: 2014-01-05, 09:40 ]
Od nowego roku na liniach ZDPiK Łaziska pojawił się nowy przewoźnik. Jest to firma Józ-Trans która przejęła od Pol-Transu linię Ł tym oto jednym Iveco:
Obrazek
Mam nadzieję, że autorzy nie obrażą się za takie zbezczeszczenie tego sympatycznego busika ;)

Jedyne co tutaj moje to laminaty na ścianach, lekko zmodyfikowany tył i wnętrze bardziej miejskie ;) A no i cieniowanie tych przetłoczeń na dachu i tylnej ścianie.

rietze

Post autor: rietze »

W Chojnie będzie otwarcie nowej linii tramwajowej w lutym. Dzisiaj nowe tramwaje przyjechały do Chojny.

Obrazek

Nowa linia będzie mieszanką metra i tramwaju, będzie nosić numer T1.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Marcin N pisze:Mam nadzieję, że autorzy nie obrażą się za takie zbezczeszczenie tego sympatycznego busika
Jakie tam zbeszczeszczenie. Elegancki wyszedł, a jeszcze za mnie cieniowanie nadwozia poprawileś :) Tylko te siedzenia wyżej są nieco nieuzasadnione w miejskim, bo on przecież nie ma bagażnika w tej wersji ;) Ale uznajemy że pan Józef sam przerabiał :D

Co do pytania @Domino - skoro jest zapotrzebowanie, to i postaram się tyły do reszty busików dorysowac :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

K4016td pisze:Tylko te siedzenia wyżej są nieco nieuzasadnione w miejskim, bo on przecież nie ma bagażnika w tej wersji
Ale on właśnie bagażnik ma, to przerabiany w garażu turystyk jest... ;) Obecnie w bagażniku ma wiaderko, mop i szczotkę, do tego kartony do osłaniania szyby zimą i takie tam :P

Wszyscy obawiali się, jak ten schemat będzie wyglądał na szuflach...
Obrazek
Stoi na zajezdni bez żadnych oznaczeń ale wg ustaleń lokalnych miłośników jest to #27 ex. #827 który był cały zielony. Niestety deskorolki nie będą prawdopodobnie malowane, obydwie stoją rozszabrowane pod krzakami i rozważa się ich wycofanie. Na przykrytej plandeką klimatyzowanej #17 która od prawie roku stoi bez chłodnicy i silnika zdążył już nawet wypłowieć lakier i wyrosnąć drobny mech.

Za kilka dni na sprzedaż zostaną wystawione dwie ex. Warszawskie deskorolki, wozy są w dość kiepskiej kondycji jak to warszawski szrot ale może chętni się znajdą.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Panie Marcinie, warto jednak uchwycić na rysunku to, że kierunkowskazy są wyższe niż reflektory w tych wozach..;) Co do Solarisów na sprzedaż, jak to zwykle u mnie, wezmę, ale w cenie złomu niestety...

Skoda 16T

Post autor: Skoda 16T »

Marcin N pisze:Za kilka dni na sprzedaż zostaną wystawione dwie ex. Warszawskie deskorolki, wozy są w dość kiepskiej kondycji jak to warszawski szrot ale może chętni się znajdą.
A ja dam nawet więcej jak cenę złomu. ;) Jak by co - odezwij się PW.

MIKI

Post autor: MIKI »

Dzięki upadkowi Kaliszewskich Linii Autobusowych na rynku transportowym mogła zaistnieć szerzej nieznana firma "Eko-Trans". Urząd Miejski w Kaliszewie powierzył tej firmie obsługę dwóch brygad linii 19E.

Obecny tabor firmy prezentuje się tak:

Obrazek

Mercedes O530 Citaro z rocznika 2009. Zakupiony został z niemieckiego Monachium. Obsługuje międzyszczytowe kursy 19E.

Obrazek

Solaris Urbino 18 z rocznika 2007. Obsługuje szczytowe kursy linii 19E.
Jako pojazd rezerwowy jest wykorzystywany Mercedes Citaro z rocznika 1999. Niestety obecnie pojazd stoi na warsztacie i nie było możliwości "pstryknięcia mu zdjęcia".

mk12

Post autor: mk12 »

A tyle razy było mówione żeby cieni nie zastępować czarnymi liniami. Jak nie umiesz cieniować to napisz do kogoś niech Cię nauczy. :wall:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Dokładnie, albo zobacz jak wygląda cieniowanie na oryginalnym rysunku.

Rumpel

Post autor: Rumpel »

Obrazek
VPAZowskie Citaro w wersji poprawionej, czyli podejście mojej firmy do Mercedesów numer 3. Sztokholm, po lakierowaniu poręczy (co w VPAZie jest normą) i po wymianie tapicerki (co już taką normą nie jest). Wozy jeżdżą generalnie od mniej więcej wiosny 2013, i do tej pory nie doczekały się zamkniętych kabin. Tego skutkiem jest kursowanie np. na liniach takich jak 206, która jest linią mocno zadupiową (totalne obrzeża miasta, w dodatku daleko od centrum). Mam nadzieje, że rażących błędów nie ma ;)

ODPOWIEDZ