Rysunki pojazdów realnych (2013-)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów w komunikacji miejskiej.
Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 394
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: Auper »

Oj ja nad Solarisem Metrostyle też trochę posiedziałem, ale muszę przyznać że autobus raczej wdzięczny, może nie aż tak jak Scania nad którą pracowało się z istną przyjemnością cały czas, ale też niezły...;)

BarteG

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: BarteG »

Przedstawiam Wam rysunki dziesięciu peerek z MPK Złomowiec Świętokrzyski. Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że Ostrowiec Świętokrzyski posiada najbardziej zacofaną KM w całej Polsce. Nawet tabor przewoźników z GOP-u przy wozach z Ostrowca wydaje się być ultranowoczesny i wysoce estetyczny. W tym poprzemysłowym mieście nie ma dwóch wyglądających tak samo peerek. Pomijając wozy nr 427 i 428, które są wyrobami słupskiej Kapeny ostrowieckie Jelcze to prawdziwy skansen. Posiadają one w pełni oryginalne wnętrza- w tym praktycznie niespotykane już nigdzie indziej oryginalne, małe kabiny kierowcy, oraz wewnętrzne ekspozytory (filmy) zabudowane w tylnej ściance kabiny. Wozy te (oprócz #418) od lat '90 nie przechodziły żadnych remontów. Nie wiem jakim cudem jeszcze się nie rozpadły. Podczas jazdy dosłownie słychać, widać i czuć pracę kratownicy.
Obrazek

mk12

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: mk12 »

Jedno słowo:
Genialne. :cool:

BarteG

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: BarteG »

Dzięki. O wilku mowa :).
Były maksymalnie zapuszczone heble z Ostrowca to teraz dla kontrastu zadbane Jelcze z MKS-u Skarżysko-Kamienna. Rysunek przedstawia (chyba) wszystkie schematy malowań tego przewoźnika ułożone w kolejności chronologicznej. Jak widać było ich sporo ;).
Obrazek

mk12

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: mk12 »

MEGA! Był jeszcze cały biały #333 który wg. MKS nie był niepomalowany po reklamie tylko miał takie barwy. W dodatku posiada fotele od Daba jak kilka innych.
Edit:
Zauważyłem jeden błąd w szczegółach. Przedostatni posiada kasowniki R&G KRG-4 zaś ostatni R&G KRG-6K.

BarteG

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: BarteG »

Aaaaa tam... pomalowali go na biało, bo taka farba wpadła im w ręce- takie to były czasy. Nikt nie przestrzegał rygorystycznie schematów malowania. Poza tym O ile dobrze pamiętam on dość szybko po tym remoncie został oblepiony jakąś reklamą Fiata/ ZEoRK-u. Jakbym chciał narysować wszystkie wzory występujące w Twoim MKS-ie to ten rysunek miałby z kilometr długości ;). Musiałbym też przede wszystkim wyodrębnić wszystkie podgatunki malowania fioletowo-białego- a trochę tego było. Co do kasowników- o ile tą miętową stodwudzieską nie jechałem od 2009 i faktycznie może mieć Rączki&Gąsiory KRG-4 o tyle ostatnia peera (#373) bankowo ma zwykłe wampiry. Jechałem nią nawet ze 2 tygodnie temu na szkolenie i zwróciłem na to uwagę.

Zmieniam nieco temat, ale nadal pozostajemy w Staropolskim Okręgu Przemysłowym. Starachowice- jeszcze kilka lat temu miasto migów z drewnianymi siedzeniami i połamanych psiukaczy. Dzisiaj królują tam MB Conecto LF, Lion'sy i Solbusy, oraz plastikowe Jelcze 120M.
Obrazek

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 170
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: K4016td »

Mega te wszytskie powyższe rysunki ;) A drewniane siedzonka w Migach to pochodziły sobie z ex-radomskich (lub sprowadzonych przez Algę/Michalczewskiego w 1994) autobusów Graf&Steyr LU200 M11 czyli takiej lepszego bo trzydrzwiowego MAN-a SL200 :) Mógłby w sumie ktoś machnąć te wozy, dysponuję materiałem fotograficznym wnętrza itd, itp ;)

BarteG

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: BarteG »

Zgadza się ;) . Wbrew pozorom były one dość wygodne. Na TWB jest nawet zdjęcie Empiego obrazujące takie wnętrze:
Obrazek

Wracając do głównego tematu- częstochowskie migi.
Obrazek

Domiz09

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: Domiz09 »

Aż się zdziwiłem, że jeszcze tego nie publikowałem :O Przewoźnika chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, wozu myślę że też nie.
Obrazek

Plus mały (dosłownie i w przenośni) bonus - pokazana na IAA 2014 krótka wersja Setr ComfortClass, niestety żaden przewoźnik chyba jeszcze takowej nie posiada, stąd pokazowe malowanie:
Obrazek

mati555

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: mati555 »

No to teraz troszkę będzie tych realnych :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://hostmat.eu/images/15030902805221815286.png

Obrazek
By Tramwajarz&Mati
Obrazek
Obrazek


Do tego jeszcze dojdą toruńskie Lionsy :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: J-31 »

Oki. Zapisane. Czekamy na Lion'sy ;)

mati555

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: mati555 »

Są i Lwy :)

Obrazek
http://hostmat.eu/images/69759682431555680381.png

Jest też solówka z klimą, ale nie rysowałem xD
Pewnie w następnej kolejności będzie poprzednia generacja NL283.

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: Burmistrz »

Jelcz 081 ma złą przednią oś, powinien mieć trilexa.

BarteG

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: BarteG »

Kieleckie peery.
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rysunki pojazdów realnych (2013-)

Post autor: J-31 »

Tradycyjnie, w grudniu nieco szybciej, nowa Cykliczna a w niej Wasze rysunki ;)

Miłego oglądania :)

:strzałka: http://transport131.com.pl/realne24.html

I nowa Cykliczna ;)
:strzałka: http://transport131.com.pl/projj_7.html

ODPOWIEDZ