Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

To forum jest poświęcone wyłącznie rysunkom pojazdów fikcyjnych.
Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: Burmistrz »

Tramwaje DFT-02 produkowane były w fabryce w Drałowie w latach 1955-1970. Moce przerobowe fabryki nie były zbyt imponujące, rocznie powstawało około 10 wagonów, dając łączną liczbę 163 wyprodukowanych egzemplarzy. Jeździły one wyłącznie w dwóch miastach Republiki Drwinowskiej: Drałowie i Drwinowie, z czego w Drwinowie są eksploatowane do dziś. Sama konstrukcja jest prosta jak budowa cepa i właściwie dzięki temu te wagony jeszcze jeżdżą, bo innych zalet nie posiadają :)

Obrazek

Z ciekawostek, ktoś zgadnie jakim realnym wagonem inspirowany jest ten paździerz?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: J-31 »

Pewnie, któryś z rosyjskich wagonów wpadł Ci w oko ;)

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: Burmistrz »

Któryś na pewno :P

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 493
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: Marcin N »

Toż to Łotewski RVZ-6 ;)

Awatar użytkownika
Burmistrz
Posty: 105
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: Burmistrz »

Wzorowałem się akurat na MTV-82 i LM-49, ale w gruncie rzeczy blisko :P

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: Lionsek! »

Minęło sporo czasu odkąd cokolwiek produced by Galant tutaj ostatnio pokazywałem i odkąd samym "produceingiem" się zajmowałem. :D

Zatem tak, w kwietniu br. Galant Urban Transport Engineering podpisał z ZTA Wawer ramową umowę na produkcję i dostawę nowoczesnego, ekologicznego taboru komunikacji publicznej. Efektem tejże umowy jest pierwsze zlecone zamówienie obejmujące:

• 50 szt. 12- metrowych autobusów EC12E03LEG (układ drzwi: 1-2-1)
• 20 szt. 15- metrowych autobusów EC15E03LEG (układ drzwi: 1-2-1)
• 15 szt. 18- metrowych autobusów EC18E04LEG (układ drzwi: 1-2-2-1)
• 5 szt. 18- metrowych autobusów EC18E03LEG (układ drzwi: 1-2-1-0)

Powyższe pojazdy zostaną zbudowane w oparciu o model Esemplare trzeciej generacji w wariancie niskowejściowym. Za napęd odpowiadają autorskie jednostki Galant Evotec wzbogacone o instalację CNG, sprzężone z automatycznymi przekładniami Voith Diva. Wbrew wstępnym założeniom - ten wariant Esemplare budzi większe za interesowanie na lokalnym runku niż, jak podejrzewano, w Skandynawii.

Zamawiający wybrał praktycznie kompletne wyposażenie zarówno z zakresu komfortu, jak i bezpieczeństwa, do "pełnej opcji" brakuje jedynie świateł przeciwmgłowych. Na dzień dzisiejszy ukończonych zostało pięć 12- metrowców i dwie deskorolki, których przedstawicieli pozwolę sobie zaprezentować. Autobusy zostaną przekazane w pięciu transzach po 18 szt.

Obrazek
Obrazek

Dawno nie rysowałem, więc z chęcią przyjmę wszelkie uwagi. Zastanawia mnie również czy taka forma ich przedstawienia jest ciekawa, czy to raczej zbędne pierdzielenie?

michalsolaris
Posty: 126
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: michalsolaris »

Panie kochany, ale ja przeca ZF zamawiałem!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: J-31 »

Oj, tam, oj tam. Wyjmie się Voitha, założy się ZF i będzie Pan zadowolony. A po za tym takie śliczne autobusy. Patrz jak uśmiechają się do Ciebie :cool:

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: Lionsek! »

To wina tej niesympatycznej Pani - autokorekty, oczywiście. :D Zniknęła opcja edytuj czy mi na oczy już siada?

Treść postów można już zmieniać przez 4 dni od wysłania. //P

Tymczasem Galant jest w trakcie realizacji zamówienia w ramach wygranego przetargu na rzecz Prime Bus o. Głuchów. Dostarczonych zostanie 12 sztuk autobusów midi, 10 sztuk maxi oraz 15 sztuk przegubowych mega. Solówki zostaną zbudowane w oparciu o serię Esemplare III FL, przeguby zaś Evolity. Wozy zostaną dostarczone Zamawiającemu w sześciu partiach.

Obrazek
Zestaw napędowy: Galant EvoTec616 198 - 198kW (270KM), 1120Nm + Voith Diva.

Obrazek
Zestaw napędowy: Galant EvoTec616 232 - 232kW (315KM), 1400Nm + Voith Diva.

Obrazek
https://i.postimg.cc/vHb2XWtg/VL18-AF-P ... 15-szt.png
Zestaw napędowy: Galant EvoTec616 259 - 259kW (352KM), 1590Nm + Voith Diva.

Przedstawiony wyżej egzemplarz Evolity będzie pierwszym pojazdem tej serii przekazanym klientowi. Gratulujemy!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: J-31 »

Evolity jest jakby ciut fajniejszy. Ładnie zmodyfikowany przód i bardzo ładna ściana tylna - o wiele fajniejsza niż w EvoTec-u ;)

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: Lionsek! »

Evolity jest bezpośrednim następcą Esemplare (EvoTec to nazwa handlowa silników), jednak na razie dostępne wyłącznie w trzydrzwiowych wariantach solo (midi i maxi) i czterodrzwiowym przegubowym - stąd taki miks modeli. Cały czas biuro konstruktorskie pracuje nad poszerzeniem oferty o kolejne wersje tak, aby docelowo zastąpić całą serię Esemplare. Korzystając z okazji, Galant Transportation jest w posiadaniu dwóch testerów (12- i 18- metrowego) z wolnymi terminami - zapraszamy zainteresowane przedsiębiorstwa do kontaktu oraz składania zamówień poprzez wiadomość prywatną lub facebookowy profil Galanta! (https://www.facebook.com/galantmotors/).

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: Lionsek! »

Nawiązując do poprzedniego posta z przyjemnością informuję o wzbogaceniu oferty Galanta Evolity blisko 10,5- metrowym wariantem midi.

Obrazek Obrazek

Drugą dobrą wiadomością jest kolejne zamówienie w ramach umowy ramowej na rzecz ZTA Wawer: 125 szt. Galantów Evolity Maxi i 40 szt. Evolity Mega z napędem hybrydowym i instalacją CNG - rysunki już wkrótce.

michalsolaris
Posty: 126
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: michalsolaris »

ZTA Wawer prowadzi intensywne inwestycje mające na celu wycofywanie starszych pojazdów.

W tym celu niedawno zakupiliśmy m.in. nowe autobusy marki Galant Evolity, w wersjach standardowej (12 metrów) i przegubowej (18 metrów), w ilości łącznie 165 sztuk.

Obrazek
Obrazek

Pojazdy te są hybrydami gazowo-elektrycznymi, co zapewnia jeszcze większy poziom komfortu i ekologii od napędu czysto gazowego. Wyposażenie, zarówno pod względem nowinek technicznych, jak i udogodnień dla korzystających z tych autobusów pasażerów tudzież pracowników, jest bardzo bogate. Mając na uwadze wcześniejsze pozytywne doświadczenia w eksploatacji "Galantów" mamy nadzieję, że będą one godnymi następcami Ikarusów serii 200. Pierwsze sztuki już docierają do naszego miasta, a ich prezentacja i debiut są kwestią czasu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 1786
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: J-31 »

W sumie nawet ładne są te Galanty. Bardzo ciekawy design :)

Awatar użytkownika
Lionsek!
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-07, 21:44
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Misz-masz 2 czyli producenci taboru (2017-)

Post autor: Lionsek! »

Czas zetrzeć kurz z tego działu!

Pracując nad rysem historycznym Galanta miałem swoje pierwsze podejście do narysowania czegoś niewspółczesnego, no i popełniłem coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model 95125 powstał w 1987 roku, zaś prezentowana wyżej wersja EF (extra-floor) posiadająca rewolucyjną wówczas, niskopodłogową część, do produkcji weszła w 1993. Początkowo za napęd odpowiadała 9,8- litrowa jednostka Renault legitymująca się mocą 253 KM, którą wraz z wprowadzeniem wariantu EF zastąpiono 9- litorwym silnikiem własnej produkcji o zbliżonej mocy. Autobusy tego typu wciąż są z powodzeniem eksploatowane przez wielu miejskich przewoźników, głównie za sprawą niskiego spalania oraz rewelacyjnie zabezpieczonego antykorozyjnie nadwozia.

Gdyby ktoś, podobnie jak ja, tworząc historię swojej firmy, był chętny aby dopisać sobie do stanu ten wózek to zapraszam do kontaktu. ;)

No i - jak zawsze - proszę o opinię, zwłaszcza dlatego że to moje pierwsze podejście do narysowania czegoś starszego.

ODPOWIEDZ